czwartek, 10 września 2015

Kamper i ... prąd

To jest rozwinięcie tematu prądu o którym pisałem 3 lata temu:
http://kamperwmiescie.blogspot.com/2012/03/prad-w-miescie.html

Laptop i pozostała elektronika (Telefon, Aparat, Tablet) : - uczelnie, biblioteki, gniazdko 12V, znajomi, centra handlowe to gdy jestem w mieście gdzie przebywam obecnie 90% czasu, więc to nie problem.
Acha przypominam, że mam naprawdę dużo czasu, więc to i tak robię przy okazji. Wszystko u mnie zmierza ku ultrabookowi-tabletowi i jakiś zwykły telefon do dzwonienia.

Z pewnością przydałby się prąd do przenośnej pralki 300W coby memłała. Pralki używałbym w sezonie więc pociągnęłaby na panelu fotovoltaicznym z akumulatorem. Temat prania to osobna sprawa o której pisałem w poście o praniu

Życie zgodne z naturą
Wyjazd
Ładowanie
Oświetlenie LED
Obieg wody
Wyciąg

Takich rzeczy jak piekarnik, żelazko, suszarka, grzałka, czajnik elektryczny, grzejnik olejowy, 100W żarówki, mikrofala, zmywarka, płyta elektryczna, wielka lodówka (mam małą ale używam jako szafki), telewizor u mnie brak więc prąd nie jest takim problemem jakby się mogło wydawać. Są kampery wyposażone w piekarniki i nawet zmywarki ale to i tak na postoju po podpięciu się do prądu 220V.

Ciekawym rozwiązaniem jest klimatyzacja na prąd podłączona do solarów - to mógłbym mieć bo to idealne połączenie na upały - jest gorąco to jest prąd to i działa klimatyzacja.

Jako że jestem wegetarianinem a czasami i witarianinem to posiadam tłoczarkę, która ma 250W i ciągnie na akumulatorach i przetwornicy, tym bardziej, że pracuje 2 x 10minut dziennie i to nie codziennie. Najchętniej skonstruowałbym ręczną lub nożną albo bezpośrednio na wiatr z przekładnią. Do pieczenia chleba konstruuję piecyk rakietowy metalowy przenośny (albo wbudowany...). Będzie z lekkim posmakiem wędzonym ten chlebek.

Czasami zamiast oświetlenia używam świece zapachowe o których pisałem http://kamperwmiescie.blogspot.com/2015/01/kamper-i-swiece.html

Ciekawe to, że zamiast nadmiaru prądu mam dodatkowe egzotyczne miłe zapachy :)

Takie naszło mnie oświecenie w temecie prądu.

A teraz szykuję się z tymi wnioskami do budowy kampera opensource.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz