niedziela, 18 października 2015

Kamper i... opensource

Natura jest otwarta.
Podpatrujemy ją wszyscy. Natura nie ma na nic patentów. Wystarczy czerpać z jej nieograniczonego źródła. Jest otwartym źródłem. Open source.

Bociany nie mają matury za to mają cały czas lato. W naturze. Życie jest proste i upraszczajmy.
Komplikowanie zostawmy innym chętnym komplikować rzeczy proste.

Marzę o kamperze zgodnym z możliwościami jakie daje natura. Kamperze elektrycznym na słońce i wiatr. W harmonii, dostępnie, prosto i byśmy wymyślili go wspólnie. By jechać, żyć, frunąć. Lekko, swobodnie, niezależnie. Być wolnym jak ptak. Bez zmartwień. Blisko słońca i blisko siebie. Kilka godzin drogi. Bez pośpiechu. Europa jest mała, naprawdę :) Trochę ja podjadę do Ciebie, Ty do mnie a ktoś trzeci do nas. Jeździjmy ile chcemy i spotykajmy się gdzie chcemy. Po co mieszkania, mury, kredyty?

Wymyślmy wspólnie taki uniwersalny, popularny pojazd, który byłby przykładem, że jest to możliwe. Przetrzyjmy nowy szlak. Szlak mobilnego życia. W zdrowiu, obfitości i radości. I by pomysł, projekt i dokumentacja była dostępna dla każdego. Wchodzisz w życie, zmieniasz życie, rozpoczynasz nowy rozdział i masz zawsze pod ręką możliwość: kamperowania, mobilności, prostoty i nowego towarzystwa.Jak najwcześniej. Być panem (panią) swojego czasu i nie martwić się. Czy natura się martwi o cokolwiek?

Dołącz do grupy gdzie wymieniamy się inspiracjami do konstruowania takiego pojazdu-domu-schronienia, by jak najprościej zacząć. http://facebook.com/groups/1095821153781949/

Ja tak robię kolejny piąty rok, mam swoje przemyślenia, które publikuję na tym blogu ale z pewnością warto by było przedyskutować więcej możliwości począwszy od materiałów a skończywszy na niezbędnych instalacjach. Wszystko modułowo na wspólnej prostej ramowej lekkiej bazie.
A może też da się by pływało? Kto wie :)

Tu spisujemy wolne wnioski :) http://pl.padlet.com/WitoldZbijewski/kamperopensource
Dodaj swoją cząstkę, zostaw pomysł, ideę, pytanie.

Projekt trwa, puśćmy wodze fantazji i dajmy się ponieść. ;-)
Każdy głos może wpłynąć na całość.

Jaki to miałby być kamper? Zapraszam do kontaktu. Gdzie mam przyjechać abyśmy się spotkali i sobie podyskutowali? Chętnie pomogę zrobić większe spotkanie tam gdzie aktualnie mieszkasz :D
Zaprezentuję możliwości jakie już daje tradycyjny kamper a co dopiero ten który powstanie dzięki naszym wspólnym staraniom. Bądźmy w kontakcie a pierwszy dowiesz się o rozpoczęciu zbiórki crowdfundingowej na polakpotrafi/wspieram.to na sfinansowanie prototypu napędzanego siłami natury. Elektryczny kamper z panelami fotovoltaicznymi :)

Witek

Dolacz

http://bit.ly/KamperWMiescie_Kontakt


camper open source kamper open source kamper elektryczny na słońce i wiatr electric camper odzyskaj czas i zdrowie kamper DIY