czwartek, 8 stycznia 2015

Kamper i ... Prosty rachunek

W Dzień Dobry TVN ukazał się reportaż Marcina Iwuca specjalisty od finansów bardzo osobistych z moim udziałem. Program ma charakter edukacyjny, kilka porad sam wprowadziłem wcześniej min sprzedaż nierentownego mieszkania i zrobienie sobie dokładnego budżetu. Marcin dał nowe światło na kilka aspektów których nie brałem pod uwagę i wymieniliśmy się poglądami na niektóre sprawy.

Co do pracy na etacie o której mowa na końcu - zawsze jest taka możliwość ale staram się iść w zupełnie innym kierunku. Bezpieczeństwo daje mi świadomość ile tak naprawdę do życia wystarczy. To doświadczenie daje mi przestrzeń do eksperymentowania w życiu. Może się komuś przyda jako inspiracja co można robić.
Potrzebowałem takiej porady 2-3 lata temu, teraz sytuacja na rynku mieszkaniowym się poprawia a ja dostałem ciekawa lekcję od życia.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ma-cztery-mieszkania-i-mieszka-w-kamperze,154309.html

https://www.facebook.com/finansebardzoosobiste/posts/759312070826375

http://kafeteria.tv/Gdzie-sa-GRANICE-oszczedzania-Dobrze-sie-czuje-kie-dwFjZAEPsry

http://www.wykop.pl/link/2323576/jak-mozna-zyc-tanio-witold-rzucil-prace-i-zamieszkal-w-camperze/

Pojawia się mnóstwo pytań i sugestii za które serdecznie dziękuję. Odpowiem od razu na najczęściej pojawiające się pytanie: tak 7 do 8 miesięcy rocznie mieszkam w kamperze w Polsce i korzystam z dogodności miasta. Za to praktycznie jestem na wcześniejszej emeryturze, czyli robię co chcę, kiedy chcę i z kim chcę, mam zdrowie i czas.

Z chęcią odpowiem i doprecyzuje różne Wasze wątpliwości. Na blogu opisuję sobie różne rozwiązania, przemyślenia, zamienniki i zapraszam na herbatkę do kampera na wiosnę.
Zapraszam do dyskusji.

Dalszy ciąg historii i moje podejście do życia w następnym poście:
http://kamperwmiescie.blogspot.com/2015/01/kamper-i-zycie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz